ПСЖ со нов договор за Маркињос до 2028 година

1 min read

Фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен објави дека ја продолжи соработката за дефанзивецот Маркињос.

Бразилскиот фудбалер потпишал договор со важност до летото 2028 година, со што клубот потврди дека овој фудбалер му е важен и ќе биде дел од тимот за во наредните сезони.

Маркињос игра за ПСЖ од летото 2013 година, а од тогаш седум пати беше шампион на Франција, шест пати го освои Купот на Франција, исто толку пати и Лига купот на Франција.

Сезонава бразилскиот дефанзивец одигра 42 меча за клубот во сите натпреварувања, а постигна два гола.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Поради високата инфлација реалните пензии во градовите во Албанија се намалиле за 6 отсто, во руралните средини останале непроменети

Следно

Ново издание на 360°: „Бугаризација на Македонија“ – интервју со Весела Чернева

Latest from Blog