ПСЖ постави цена за Нејмар

1 min read

Бразилската фудбалска ѕвезда, Нејмар е пред излезна врата во Пари Сен Жермен. Според најавите, францускиот гигант веќе поставил цена за која заинтересираните клубови може да го откупат договорот на Нејмар.

Откупната клаузула на Нејмар изнесува 60 милиони евра. Оваа сума е речиси четири пати помала од таа што ПСЖ ја плати во летото 2017 кога Бразилецот за рекордни 222 милиони евра направи трансфер од Барселона.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Американската војска тврди дека убила еден од водачите на Исламската држава во Сирија

Следно

Бројот на загинати во земјотресите во Туркије се зголеми на 39.672

Latest from Blog