Протекуваат автобусите на ЈСП, граѓаните прашуваат дали да седат со чадор внатре

1 min read

Освен што се повеќе се чека за автобусите од јавниот превоз во Скопје, од денеска уште една жалба на адреса на ЈСП. 

Поради дождот, оние кои утрово се возеа со ЈСП, се пожалија дека автобусите протекуваат среде зима, па се запрашаа и дали можеби со чадор треба да седат додека се возат.

-Протекуваат автобусите на ЈСП. Од вентилацијата си капе вода цело време, долу езера се прават и никому ништо. Ги гледам луѓето внатре никој мува не го лази ок им е… Можеби си мислат добро е што ги има па сега протекуваат, протекуваат…, сподели утрово на својот фејсбук профил една кориснична на јавниот превоз во Скопје. 

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Дачиќ во еднодневна посета на Унгарија

Следно

Пронајдени потенцијално доверливи документи во поранешната канцеларија на Бајден

Latest from Blog