Променет терминот за финалето во ФА Купот во кое играат Јунајтед и Сити

1 min read

Поместен е терминот за финалето во ФА Купот во кое на 3-ти јуни ќе играат Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити.

Првобитно беше планирано овој натпревар да се игра помеѓу 16:45 и 17:30 часот по локално време, но полицијата го сметаше тој термин за „високоризичен“ и побара промена.

Поради тоа сега натпреварот е закажан во терминот од 15:00 часот по локално време.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Навални обвинет за тероризам, поврзан со бомбашкиот напад во Санкт Петербург

Следно

Јавното комунално претпријатие „Гази Баба 2007“ добива нов оперативен центар

Latest from Blog