Проекција на документарецот „Градина на пријателите“ на режисерот Марковиќ

1 min read

Во КСП „Центар Јадро“, денеска, во 17 часот, ќе се одржи проекција на краткиот документарен филм „Градина на пријателите“ на режисерот Срѓан Марковиќ.

Како што наведуваат органиозаторите, приказната ги открива световните патишта на тројца пријатели кои ги довеле до нивното духовно будење. Градината е асоцијација на почеток и нова надеж. Како место каде се сретнуваат пријателите и нивните приказни.

Дел од екипата на филмот ќе биде присутна на проекцијата, и во дијалог со публиката ќе донесе нов дел од своите патешествија.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Мицкоски: Власта на СДС и ДУИ да престане да ја мачи македонската јавност и да прифати избори на кои ќе се понудат решенија за проблемот во кој тие ја втурнаа Македонија

Следно

Кој ја добива а кој губи економската војна во Украина?

Latest from Blog