Приведени две лица во Центар поради дрога

1 min read

Полициски службеници во текот на минатата ноќ привеле две лица на подрачје на Центар.

Најпрво во 21.00 часот на подрачје на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода И.П.(36) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Потоа во 01.50 часот на подрачје на Центар, полициски службеници од Полициската станица  Центар го лишиле од слобода И.Ѓ.(29) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

По документирање на случаите ќе биде поднесен соодветен поднесок.  

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Русија тврди дека нападот во регионот Бријанск бил извршен со оружје на НАТО

Следно

Бразил одобри одгледување и продажба на ГМО пченица отпорна на суша

Latest from Blog