Приведен скопјанец кој е осомничен за физички напад

1 min read

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје вчера извршиле службен разговор со П.К.(24) од Скопје кој се сомничи дека во саботата физички ја нападнал 21-годишната М.К. 

Од МВР денеска информираа дека по целосно расчистување и документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Бројот на загинати во земјoтресот во Туркије се зголеми на 1498

Следно

(ВИДЕО) По земјотресите, пожар покрај гасоводи во Турција

Latest from Blog