Приведен малолетник од Скопје, расчистена тешка кражба

1 min read

 Вчера во кругот на Педагошки факултет во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош лишиле од слобода малолетник од Скопје. 

-Тој се сомничи дека извршил тешка кражба во правно лице, при што одзел повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а малолетникот бил задржан во полициска станица, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ако ви се падне паричката од лепчето за Бадник – направете го ова и ќе имате среќа до следниот Божиќ

Следно

Дачиќ во Загреб: Не верувам дека сме си многу драги едни на други, но ред е да живееме во мир

Latest from Blog