Приведен крадец од Скопје баран со централна потерница

1 min read

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје денеска во 11.55 часот на ул.„Бутелски венец“ го лишиле од слобода О.Р.(39) од Скопје.

– Тој бил баран по централна потерница по наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и пет месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик, информира МВР.

Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната.
 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Огорченост поради францускиот магазин „Шарли Ебдо“, кој ја исмејува Туркије по земјотресот

Следно

САД објавија фотографии од остатоците од кинескиот балон

Latest from Blog