Претставата за деца „Малиот принц“ во театарот „Сенки и облаци“

1 min read

Вечерва, од 19 и од 20 часот во просториите на театарот „Сенки и облаци“ во Дебар мааало ќе биде изведена претставата за деца со сенки „Малиот принц“.

Колку ли планети постојат околу нас? На кои од нив стапнал Малиот принц? Кого ли уште не сретнал и што ли уште сака да види? Очите се слепи, треба да се бара со срцето… – пишува на најавата на претставата.

Заинтересиранитетреба да се пријават на Фејсбук страницата на театарот „Сенки и облаци“. За претставите нема билети, но препорачана е донација од 250 денари.

 

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

УЖАС во Италија: Мечка усмрти млад човек, сега ја бараат да ја убијат

Следно

Кои експерти ќе учествуваат во работната група за уставните измени?

Latest from Blog