Позната примарната трансфер цел на Милан

1 min read

Италијанскиот фудбалски шампион Милан се вклучи во трката за потпис на српскиот фудбалски репрезентативец Сергеј Милинковиќ Савиќ.

Србинот одби да го продолжи договорот со Лацио бидејќи сака трансфер, а неколку европски гиганти се заинтересирани за неговиот потпис.

Јувентус и Арсенал веќе подолго време го сакаат Србинот, но сега во трката за неговиот потпис се приклучи и Милан.

За „топџиите“ тој не е прв избор, додека Јувентус има финансиски проблеми и најверојатно нема да игра во Лигата на шампиони, па Милан сака да ја искористи шансата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЛАЖЕН ХИРУРГ СО ДЕНОВИ ЛЕКУВАЛ И ИМ НАПЛАЌАЛ НА НАСТРАДАНИТЕ – многумина ги продавале и телефоните и му давале пари, сега му следува ПЕКОЛ! (ФОТО)

Следно

Романски доктори (ре)употребувале импланти од починати пациенти

Latest from Blog