Пожар во Визбегово, смрдеа и чад забележливи и од Карпош

1 min read

Пожар изби во Визбегово. Црн чад се гледа и од Карпош. Екипи на Противпожарната бригада на Скопје се испратени на терен, по пријавата.

„Макфакс“ посочува дека пожарот е меѓу поле со пластеници на простор до кој нема асфалтен пат.

Првите соседи, посочуваат дека гори најлонот на некој од пластениците, но информациите се непотврдени. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ОН бара 5,6 милијарди долари помош за милиони Украинци

Следно

(ВИДЕО) Европратеници бараат оставка од Вархеји, го обвинуваат дека ги нарекол идиоти

Latest from Blog