Повисоки плати за сезонските работници во ЈКП „Гази Баба“

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски објави дека по вторпат во само една година од неговиот мандат ги покачуваме платите на сезонските работници во ЈКП „Гази Баба“.

– Денес бев во посета на ЈКП Гази Баба каде имав средба со дел од сезонските вработени, како и со директорот Игор Атанасовски. Сезонските работници во ЈКП Гази Баба се луѓето кои се секогаш и секаде, при секакви прилики да делуваат во интерес на граѓаните. Сè додека граѓаните се задоволни од работата, мојата поддршка и трендот на зголемување на платите во ЈКП Гази Баба ќе продолжи, бидејќи ние сме тука за граѓаните, напиша Стефковски на Фејсбук.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

АФАД: Во Туркије досега загинаа 1.014 луѓе од земјотресите со епицентар во областа Кахраманмараш

Следно

За шест месеци во Албанија исчезнале 36 деца без придружба од Сирија и Иран

Latest from Blog