АФАД: Во Туркије досега загинаа 1.014 луѓе од земјотресите со епицентар во областа Кахраманмараш

1 min read
Претходно

Двајца ученици од С Македонија повредени во силниот земјотрес во Турција

Следно

Повисоки плати за сезонските работници во ЈКП „Гази Баба“

Latest from Blog