Поставена безбедносна ограда на мостот во Брњарци

1 min read

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски беше на средба со жителите на населеното место Брњарци, а тие му посочиле дека еден од посериозните проблеми со безбедноста во сообраќајот во населеното место е недостатокот на ограда на мостот.

Овој мост секојдневно го користат сите граѓани на Брњарци и со ова е зголемена безбедноста во сообраќајот.

-Проблемите на граѓаните се детектираат, а потоа низ постапки се решаваат. Така започнавме, така работиме и така ќе продолжиме и во следниот период, информира Стефковски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Американска аеровселенска компанија ја лансира првата 3Д-печатена ракета во светот

Следно

(ВИДЕО) Полета првата ракета испечатена на 3Д-печатач, но не успеа да стигне до орбитата

Latest from Blog