Поранешен српски политичар силувал девојка? Наводно ја спасил доставувач на храна

1 min read

Како што пренесува Нова.рс, поранешниот политичар кој имал висока функција во градот, моментално е во притвор за да не избега, да не го повтори делото или да влијае врз сведоци

Поранешен политичар од Нови Сад, за кого српските медиуми ги објавуваат само иницијалите и возраста на С.Е. (42), е осомничен дека во средата силувал девојка во неговиот стан. Девојката, која дошла во Нови Сад да најде работа и стан, отишла со него на пијачка, а потоа продолжиле да се дружат во неговиот стан, пишува Нова.рс.

Мажот тогаш наводно се обидел да има полови односи со девојката, но откако таа го одбила, тој станал насилен и на крајот ја силувал. Девојката потоа истрчала на улица, каде сретнала доставувач на храна кој ѝ помогнал да повика полиција.

Како што пренесува Нова.рс, поранешниот политичар кој имал висока функција во градот, моментално е во притвор за да не избега, да не го повтори делото или да влијае врз сведоци.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Вечерва во 360°: Педесетина чаури пронајдени покрај телата на двајцата убиени во „Шиша бар“

Следно

Швајцарската Влада ги одби барањата за реекспорт на оружје во Украина

Latest from Blog