Полициска акција низ Скопје: Уапсени шест лица, пронајдена дрога

1 min read

Полициските службеници вчера имаа акција низ Скопје, при што на различни локации уапсија неколку лица поради дрога.

Најпрво во 20.45 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.М.(21) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Потоа во 21.40 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.С.(18) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Во 22.45 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(20) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Потоа во 23.20 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Г.(24) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Следниот случај е регистриран во 01.00 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода И.К.(52) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени и одземени кафеава грутчеста материја и нож. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Последна реакција е забележана во 04.15 часот на подрачјето на Кисела Вода, кога полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Н.(21) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случаите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Во Хатај, „Градот на толеранцијата“, каде се мешаат езанот и звукот на камбаните, земјотресот оштети и верски објекти

Следно

(ВИДЕО) Земјотресот во Турција преполови село

Latest from Blog