Полицијата пронајде марихуана кај лица во Центар, Гази Баба и Кисела Вода

1 min read

Денеска по полноќ и во текот на вчерашниот ден полицијата апсеше за дрога на повеќе локации низ главниот град. 

На 13.01.2023 во 00.50 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.С.(48) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. 

На 12.01.2023 во 16.30 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.К.(36) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. 

На 12.01.2023 во 22.00 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Ф.(20) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на сите одделни случаи ќе бидат поднесени соодветмо поднесоци

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА МИНУСНА ТЕМПЕРАТУРА – набрзо ни доаѓаат и нови врнежи од снег, еве какво време не очекува викендов (ФОТО)

Следно

Откако Заев демантираше, Ковачевски не сака да коментира за наводниот пуч во СДСМ

Latest from Blog