ПОЧИВАЈ ВО МИР: Последно испраќање на спортскиот новинар Зоран Поповски

1 min read

Истакнатиот македонски спортски новинар Зоран Поповски, кој почина вчера ненадејно на 54-годишна возраст, ќе биде погребан попладнево на градските гробишта Бутел во Скопје.

Поповски повеќе од две децении работеше како спортски новинар во „А1“, „Дневник“, „Спорт 4“, „Македонски спорт“, „Спортмедиа“, и „Република“, а од 2018 година беше дел од редакцијата на порталот „Спортманија“.

Како новинар вљубеник во фудбалот, Поповски известуваше најмногу од фудбалски настани, вклучувајќи ги сениорското Европско првенство 2021 на кое за првпат настапи Македонија, како и Европското првенство за младинци во Полска во 2017 година. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Холандски борбени авиони пресретнаа руски авиони во близина на Полска

Следно

„Човеколики неволји “- Изложба на партиципативен уметнички проект во КСП Центар Јадро

Latest from Blog