По силниот земјотрес во Турција, МНР во контакт со Амбасадата на Македонија во Анкара и Генералниот Конзулат во Истанбул

1 min read

По силниот земјотрес во југоисточниот дел на Република Турција, Министерството за надворешни работи, стапи во контакт со Амбасадата на Северна Македонија во Анкара и Генералниот Конзулат во Истанбул, кои се во постојана комуникација со надлежните институции на Турција.

Нашите ДКП-а во Турција се на 24-часовно располагање за сите евентуални прашања, на телефонските броеви: +905394569710 во Анкара, +905456149777 во Истанбул, и + СОС телефонот на МНР во Скопје 38975273732, информираат од МНР.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ИСТОРИСКАТА ТВРДИНА СТАРА 2.200 ГОДИНИ СРАМНЕТА СО ЗЕМЈА – земјотресот го уништи Газиантеп, еве како изгледал претходно (ВИДЕО)

Следно

ТУРЦИЈА ВО КОЛАПС – откажани стотици авионски летови кон Истанбул!

Latest from Blog