По Роналдо, Тен Хаг ќе се откаже од Мегваер

1 min read

Хари Мегваер полека ќе биде истиснат од составот на Манчестер Јунајтед, бидејќи ниту е во прва постава, ниту пак Тен Хаг го гледа како втор избор.

По куп мечот против Ридинг кој Манчестер Јунајтед го доби со 3:1, а на кој Мегваер одигра 90 минути, фудбалерот изрази незадоволство од минутажата.

-Хари мора да се бори за својата позиција, тој не е четврти избор. Сè е во негови раце, гледам дека напредува. Ќе мора да почека шанса, тоа се правилата, изјави Тен Хаг.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Димитриеска Кочоска: Владата манипулира со бројките, во која ставка од буџетот стои дека се исплатени 760 милиони евра како помош за граѓаните?

Следно

Владимир Путин е отворен за разговори со канцеларот Шолц, вели Песков

Latest from Blog