Пендаровски на божиќен ручек кај поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан

1 min read

Претседателот Стево Пендаровски денеска присуствуваше на божиќниот ручек којшто го приреди поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан, по повод божиќните празници и неговиот именден – празникот на Светиот првомаченик и архиѓакон Стефан.

На божиќниот ручек којшто традиционално се приредува во резиденцијата на архиепископот присуствуваше претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, како и членови на Светиот синод на МПЦ-ОА.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вооружени напаѓачи киднапираа 30 лица од железничка станица во Нигерија

Следно

Полицијата апсеше за дрога во Центар, Карпош, Кисела Вода и Гази Баба

Latest from Blog