Полицијата апсеше за дрога во Центар, Карпош, Кисела Вода и Гази Баба

1 min read

Вчера и денеска по полноќ полицијата апсеше за дрога на подрачјето на Скопје. 

На 08.01.2023 во 16.00 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Г.С.(39) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена грутчеста материја.

Денеска (09.01.2023) во 03.40 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода В.М.(41) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

 На 08.01.2023 во 22.55 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.И.(27) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. 

На 08.01.2023 во 21.15 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода С.Б.(26) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

На 08.01.2023 во 12.15 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода С.П.(35) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на сите одделни случаи ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Пендаровски на божиќен ручек кај поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан

Следно

Нома, најдобриот ресторан во светот, затвора

Latest from Blog