Патнички автобуси ја поминаа границата на Русија и Кина првпат од 2020 година

1 min read

Четири патнички автобуси ја минаа руско-кинеската граница на контролниот пункт Краскино, првпат од 2020 година, соопшти руската царина.

Поради пандемијата на коронавирусот, од февруари 2020 година нема патнички сообраќај преку границата на двете земји.

Два автобуса влегле во Кина, а два во Русија. На 8 јануари, Кина укина голем број ограничувања за коронавирус кои беа во сила од 2020 година, вклучително и задолжителен централизиран карантин и ПЦР тестирање по пристигнувањето од странство.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Пронајдени потенцијално доверливи документи во поранешната канцеларија на Бајден

Следно

ВМРО-ДПМНЕ: Веќе две недели скопјани се гушат во загаден воздух, Арсовска, СДС и Левица мува не ги лази, ама за тоа мислат за некој тендер и криминал повеќе

Latest from Blog