Општина Гази Баба изгради нов кров на семејство од населба Гоце Делчев

1 min read

Пред три недели изгоре кровот на семејството Марковски од Гоце Делчев, но од општина Гази Баба и неколку компании помогнаа да се изгради нов покрив.

– Среќен сум што можам да објавам дека за многу кратко време, со помош на општината, ЈКП Гази Баба и неколку општествено одговорни компании успеавме да го изградиме кровот на домот на семејството Марковски од Гоце Делчев кој целосно изгоре во голем пожар, информира градоначалникот Бобан Стефковски.

Стефковски, исто така, посочи дека вработените од ЈКП Гази Баба кои доброволно и бесплатно работеа на реконструкцијата на кровот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

САД собориja неидентификуван беспилотен објект над регионот на Големите Езера во Мичиген

Следно

Кина испраќа помош, но не и нови тимови во областите погодени од земјотресот

Latest from Blog