Општина Бутел со брза реакција го дочека првиот овогодишен снег

1 min read

Службите се на терен и расчистени се првите наноси на снег. Исчистени се сите повисоки места и критичните точки во Општина Бутел, село Љубанци и село Љуботен.

– Апелираме до возачите да внимаваат и да ја прилагодат брзината согласно условите на патот. Сите улици се проодни и во возна состојба. Кризниот штаб навремено ја следи целата ситуација, информира градоначалникот Дарко Костовски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Вучиќ најави дека Србија можеби ќе мора да воведе санкции кон Русија

Следно

САД: Полицајци застрелале момче што ја чистело куќата на починатата баба, мислеле дека е крадец

Latest from Blog