Општина Бутел со брза реакција го дочека првиот снег

1 min read

Службите се на терен и расчистени се првите наноси на снег. Исчистени се сите повисоки места и критичните точки во Општина Бутел, село Љубанци и село Љуботен.

– Апелираме до возачите да внимаваат и да ја прилагодат брзината согласно условите на патот. Сите улици се проодни и во возна состојба. Кризниот штаб навремено ја следи целата ситуација, информира градоначалникот Дарко Костовски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Еве колку чини замена на табличките со ознаката НМК, предвидени се и казни

Следно

Замената на регистарските таблички со ознаката НМК ќе чини од 1 400 до 1 500 денари

Latest from Blog

Кралот на неблагодарните

Планинарот Равичандар Тарумалингам е најден во озлогласената „смртна зона“ на Еверест, на околу 8.300 метри, каде