ОД СОЛЗИТЕ НЕ МОЖЕШЕ ДА ДОЈДЕ ДО ЗБОР – се огласи сопругата на загинатиот голман кој се уште е поклопен под урнатините: Овде нема дигалки се е срамнето со земја! (ВИДЕО)

1 min read

Голманот на Малатија, Ахмет Ејуп Туркаслан се уште е под урнатините и спасувачките екипи не можат да остварат контакт со него ниту да го најдат во урнатините.

Цела Турција е загрижена за животот на голманот кој остана заробен под урнатините откако се урна зградата во која живееше.

Апел за помош преку социјалните мрежи испрати неговата сопруга Кубра Туркаслан, која упати крик за помош до цела Турција.

– Ова место е многу лошо. Помогни му на Ејуп. Помош, 30 часа не знаеме што се случува под урнатините. Без дигалки, багери, ништо. Hикој не може да го извлече од под урнатините. Ве молам, помогнете, овде се е израмнето со земјата, во солзи изјави сопругата на голманот.

Иако на дел од медиумите и социјалните мрежи се појави информација дека е пронајдено телото на голманот Малатија, од клубот демантираа и се уште ништо не е официјално.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Европските лидери ќе ги повикаат Србија и Косово да ја „искористат историската шанса“ што ја нуди планот на ЕУ

Следно

Црквата на Англија размислува за родово-неутрален Бог

Latest from Blog