Ново издание на 360° – Интервју со Касами: Заедничка влада на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е пропаганден трик на ДУИ

1 min read

Погледнете го новото издание на емисијата „360 степени“, емитувано на 13 јануари 2023 г. на ТВ Алсат, во кое гостуваше Билал Касами, лидер на Движењето Беса

Со претседателот на партијата Движење Беса и градоначалник на Тетово, Билал Касами, разговораме за неговото неодење на средбата на лидерите на партиите на Албанците со албанскиот премиер Еди Рама во Тирана, за уставните измени заради внесување на Бугарите и дали Беса има услов за да ги поддржи, за јавните наводи за договарање на Заев и Мицкоски за избори на пролет и заедничка влада на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ (без ДУИ), за идејата за широка предизборна коалиција на сите партии што го прифатија т.н. француски предлог…

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Големиот талент на Борусија Дортмунд ги лажирал своите години?

Следно

Мицкоски: Ќе се инвестираат повеќе од 150 милиони денари во Гази Баба

Latest from Blog