Нови пукотници во Скопје, по тепачка меѓу две групи: Нападнат полицаец, напаѓачите во бегство

1 min read

Нови пукотници вчеравечер во Скопје, по тепачка помеѓу две групи. Од Министерството за внатрешни работи за „Макфакс“ посочуваат дека во близина на Радишани бил нападнат полицаец кој во моментот не бил на работа, но и две други лица.. Ова се случувало на еден час по полноќ.

„Н.Б., Е.Б. и М.С., кои биле со возило „БМВ“, како и неколку лица кои биле со возило „цитроен“ му го блокирале патот на возилото „рено“ во кое биле П.П., Д.К. и Ф.Г. и почнале да удираат по возилото и физички ги нападнале. Потоа П.П. испукал неколку пати во воздух од службениот пиштол, по што лицата кои биле со возило „цитроен“ се дале во бегство“, велат од МВР.

На нападнатите им е пружена лекарска помош во Клинички центар Скопје. Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Илјадници луѓе се собраа во Лондон за да покажат солидарност со здравствените работници

Следно

Утрово најстудено на Попова Шапка со -6 степени, -3 во Крушево и Маврови Анови

Latest from Blog