Нови дојави за бомби: Се евакуираат неколку скопски училишта

1 min read

Утрово повторно пристигнале дојави за бомби во неколку скопски училишта, по што почна евакуацијата на учениците и професорите.

Полицијата е на терен, а наскоро ќе излезат и антитерористички екипи за да извршат проверка на објектите, по што се очекува соопштение од МВР.

Вчера пристигнаа 86 дојави за бомби во училиштата, како и во една градинка, но полицијата утврди дека станува збор за лажни пријави.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

И кога не се на фронтот, тие се на обука: Украинските снајперисти секогаш на готовс

Следно

Москва го обвини Киев оти планира напад на молдавската покраина Приднестровје

Latest from Blog