Нови дојави за бомби повторно ја прекинаа наставата

1 min read

Повторно беше прекината наставата во неколку скопски училишта, откако утрово повторно пристигнаа дојави за бомби.

Полициски екипи се на терен и ќе се извршат антитерористички проверки, по кои се очекува официјално соопштение од МВР.

Вчера имаше дојави во повеќе објекти низ Скопје, меѓу кои хотели, музеи, станбени згради, трговски центри, па и во претседателската палата, но сите закани беа лажни.

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Доналд Трамп: „Светската војна никогаш не била вака блиску“

Следно

(ФОТО) Каналите во Венеција речиси пресушија

Latest from Blog