Нов земјотрес во централна Италија: Еве со која јачина бил (ФОТО)

1 min read

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала денеска во 16 часот и 5 минути ја погоди Италија, пренесе АНСА.

Епицентарот на земјотресот, според податоците на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC), бил четири километри оддалечен од градот Умбертид.

ЕМСЦ, исто така, посочи дека епицентарот на ударот бил на длабочина од десет километри.

Засега нема информации за штети или евентуални жртви.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Поради железничката несреќа во Грција кривично ќе се гонат уште три лица

Следно

Од утре замрзнување на цените на тестенините и млечните производи

Latest from Blog