Неверојатни емоции во Франција: Пред мечот дозна за смртта на неговата мајка, па одигра 90 минути со солзи во очите

1 min read

Монпелје е сигурен на табелата и немаше за што да игра на гостувањето кај Нант во текот на вчерашниот ден, но сепак пристапи максимално професионално и дополнително ги расипа работите за тимот кој се бори за опстанок.

Гостите успеаја да победат со 0:3 и покажаа дека се далеку посериозен тим од Нант, но сепак вест на денот беше една тажна информација и емотивната состојба на дефанзивецот на гостите.

Исијага Сила е стандарден лев бек на Монпелје и игра на секој натпервар, но вчера го имаше најемотивното попладне во кариерата, бидејќи непосредно пред пресметката, дознал за смртта на својата мајка.

И покрај ужасната вест, Сила собра храброст да игра и се појави на теренот, но сосема јасно, во повеќе наврати го совладуваа емоциите и беше тешен од своите соиграчи.

Левиот бек ги одигра сите 90 минути со солзи во очите, а победата и ја посвети на својата мајка која починала во родната Гвинеја.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Македонски уметници на групната изложба „Уметноста го обединува светот“ во Венеција

Следно

Турски МИТ на северот на Ирак неутрализира терорист на ПКК/КЏК одговорен за комуникациите

Latest from Blog