Несреќа во Катланово: Возач смртно прегази пешак, па излета од коловозот

1 min read

 

На 02.03.2023 во 13.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Петровец, скопско, патничко возило „рено“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(61) од Скопје удрило во пешакот Д.В.(59) од с.Катланово, а потоа излегло од коловозот.

На местото на несреќата починала Д.В., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Со телесни повреди се здобила сопатничката од возилото Д.Т.(58) од Скопје, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, информираа од МВР. 

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.  

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

(ФОТО+ВИДЕО) Едно лице загина, а неколку се повредени во експлозија во зградата на Основниот суд во Подгорица

Следно

Белорускиот суд го осуди нобеловецот Бјаљацки на 10 години затвор

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на