НЕГОВИТЕ ЗГРАДИ ВО ТУРЦИЈА СЕ СРАМНЕТИ СО ЗЕМЈА – на ова туристичко место во регионот уапсениот инвеститор изградил зграда која буквално „ЛЕБДИ“ (ВИДЕО)

1 min read

Турскиот претприемач Мехмет Јашар Јошкун, кој минатата недела беше уапсен во Истанбул под сомнение дека незаконски изградил резиденција уништена од земјотресот, формирал компанија во Будва и започнал со милионски инвестиции во тој град.

Јошкун беше уапсен минатиот четврток на аеродромот во Истанбул под сомнение дека со авион се обидел да побегне во Црна Гора.

Регионалните медиуми минатата недела дојде до информации дека Џошкун е еден од сопствениците на компанијата „Антис Монтенегро“ која изградила четирикатница во Будва со два подрума.

Интересно е што се работи за зграда која практично „виси на работ“ над Будва (Бечиќ).

Кој дозволил да се гради таму и колку тој објект е безбеден за вселување, надлежните државни органи дефинитивно треба да проверат.

На социјалната мрежа Фејсбук имаше страница со името на компанијата „Антис Монтенегро“, но таа страница повеќе не функционира.

Имаше и активна веб-страница на таа компанија, која исто така беше затворена.

Во меѓувреме Алџезеера Балканс денес објави видео прилог од зграда која навистина е шокантно како виси на работ од овој рид.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Собранието ќе продолжи со работа по 19 часот

Следно

Зошто ако има помалку од половина апликации во однос на минатата година, сега има повеќе проекти коишто се одобрени, а буџетот е намален, прашува доц. д-р Кристина Николовска

Latest from Blog