Навивачите на Рома го навредуваа Станковиќ, Мурињо ги смируваше (ВИДЕО)

1 min read

Дејан Станковиќ реагираше жестоко кога Сампдорија доби црвен картон, а тоа ги повлече навивачите на Рома да почнат да скандираат со навредливи зборови кон српскиот стратег.

Веднаш стана Жозе Мурињо и им рече да престанат. По натпреварот Станковиќ му се заблагодари на Португалецот со кој заедно ја освои тројната круна во Интер.

А со изјава се јави и Мурињо: „Не треба да ми се заблагодарува, тоа го направив за голем човек и пријател. Јас сум бил навредуван многу пати на различни навивачи на стадиони секаде во светот, изградив ѕид околу мене за заштита и сигурен сум дека и Деки го прави истото“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Конзервативците ја победија Сана Марин на изборите во Финска

Следно

Зеленски: Состојбата во Бахмут е особено жешка

Latest from Blog