На Шапка, жена од Австрија се повреди при скијање – ја спасуваа со хеликоптер

1 min read

Скијачка се повреди денеска кај месноста „Орлов Камен“ на Попова Шапка. Поради сериозноста на повредата и податокот дека претходно имала операција на рбетниот столб и имала вградена метална шипка со штрафови, било одлучено до Скопје да биде пренесена со хеликоптер.

Жената е од Австрија и се наоѓа во добра општа здравствена состојба, откако претходно ѝ била пружена прва помош од спасителите.

 

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Русија распиша потерница за тројца косовски полицајци

Следно

Кандидатурата на Силјановска Давкова поддржана од 444 делегати на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, таа повика на обединување

Latest from Blog