МВР за двојното убиство во Стара чаршија: Пукано е кон три лица, двајца починале на лице место

1 min read

Познати се идентитетите на убиените, како и на третото лице на кое му се пружа помош

Министерството за внатрешни работи (МВР) го потврди убиството на две лица вечерва во Старата скопска чаршија.

Пријавата во скопската полиција стигнала во 20:11 часот и според неа, пукањето се случило во угостителски објект. Пукано е кон три лица. На третиот му се пружа лекарска помош.

„На 06.03.2023 во 20:11 часот во СВР Скопје пријавено е дека во угостителски објект во Скопје неколку лица пукале кон Ј. К. и Е. И., кои починале на лице место, и кон А. Т., кој е пренесен во болница за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“,

велат од МВР за „360 степени“.

Дел од медиумите објавија дека станува збор за лица од криминалното подземје кои ѝ се познати на полицијата, а еден од жртвите наводно е познат криминален бос.

Фото: Архива

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Зошто скопски „Водовод“ крие податоци за образованието на шефот на кабинет на поранешниот директор?

Следно

Првични информации од МВР: Две лица се убиени, а едно лице е повредено во вечерашната престрелка

Latest from Blog