Мурињо се враќа во Интер?

1 min read

Италијанскиот весник „Република“ денес објави ексклузивна информација за потенцијално враќање на Жозе Мурињо на „Џузепе Меаца“.

Наводно управата на „нероаѕурите“ не е задоволна од Симоне Изнаги кој не успеал да ги убеди дека е вистинска замена за Антонио Конте.

По освоеното Скудето со Конте, Интер ја препушти титулата на Милан, а сега најверојатно ќе ја освои Наполи и во Интер сметаат дека е време за промени.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЛШ: Неверојатен пресврт и победа на Реал Мадрид против Ливерпул

Следно

Кинескиот претседател Си Ѓинпинг планира посета на Русија

Latest from Blog