Момче украло возило на мензата на Клинички и направило сообраќајка

1 min read

По еден час од кражбата на возилото, интервентната полиција го пронашла и привела осомниченото момче.

Момче од Штип на возраст од 19 години, пред една ноќ украло возило од кругот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, соопшти МВР.

Возилото било сопственост на мензата на Клинички, а откако го украло момчето со него удрило во бетонски столб.

Кражбата се случила околу 1:30 часот вчера, а по околу еден час интервентната полиција го привела осомничениот.

По целосно документирање на случајот, најавуваат од МВР, ќе биде поднесена и пријава.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Политичарите најмногу користат Фејсбук, помалку Твитер и Инстаграм, а речиси сите се затворени за коментари, покажува анализата на ИДУЕП

Следно

Путин нареди 36-часовен прекин на огнот во Украина за време на Бадник и Божиќ

Latest from Blog