Модриќ одбил понуда од 60 милиони евра, сака кариерата да ја заврши во Реал Мадрид!

1 min read

Лука Модриќ години и години е главниот “мотор“ на Реал Мадрид, на најголемиот клуб во светот. На тимот со кого освои се што може, но сепак Модриќ е искусен, да не кажеме ветера а познато е како Флорентино Перез се однесува со нив. Има бројни примери од Раул па се до Рамос, пишува СпортМедиа.

На Хрватот договорот му истекува во јуни, но од Дон Флорентино сеуште нема назнака за продолжување на истиот.

Во меѓувреме клубови од С. Арабија веќе доставиле понуда до Лука, а една е вредна 60 милиони евра за две сезони.

Сепак од Модриќ одговорот бил- НЕ, имено тој посакува да остане на “Сантијаго Бернабеу“ и тука да ја заврши својата фантастича кариера, пишува СпортМедиа.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бугарија: Првиот работен ден на новото Народно собрание заврши без избор на претседавач

Следно

На 6 мај принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс Трети

Latest from Blog