Мицкоски во Кичево: Народот бара промени, нема човек кој е задоволен од оваа влада- Промените ќе дојдат и ние заедно ќе се избориме

1 min read

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Кичево.

-Во пресрет на Василица во нашето Кичево. Народот бара промени, нема човек кој е задоволен од оваа влада. Промените ќе дојдат и ние заедно ќе се избориме. Ова е борба за секој еден човек во Македонија, за нашето достоинство и заедничка иднина!, пишува Мицкоски на Фејсбук.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Иран се надева на нормализирање на односите со Саудиска Арабија

Следно

Шолц: Германија ќе продолжи внимателно да го разгледува испраќањето оружје во Украина

Latest from Blog