Мицкоски: Шабан Салиу реизбран за лидер на Демокраски сили на Ромите, заедно до целта

1 min read

Шабан Салиу вечерва е реизбран за лидер на Демокраски сили на Ромите.

На настанот присуствуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Денес мојот драг пријател д-р Шабан Салиу беше реизбран за претседател на коалицискиот партнер Демокраски сили на Ромите. Честитам. Заедно со потпретседателите Александар Николоски, Владо Мисајловски и претседателот на градскиот комитет Орце Ѓорѓиевски бевме дел од овој преубав настан. Заедно до целта, напиша Мицкоски.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Откриен идентитетот на хулиганите кои нападнаа родители од Србија на ДЕТСКИ ТУРНИР

Следно

Костадиновска-Стојчевска од Давос: Ќе се зајакнува соработката во културата со Грција

Latest from Blog