Мбапе неизвесен за натпреварот против Баерн во Лигата на шампионите

1 min read

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе се повреди на натпреварот од 21. коло на шампионатот на Франција против Монпелје (3:1).

Дваесет и четиригодишниот Французин беше заменет во 21. Минута.

Според „Л’Екип“, играчот го повредил коленото и сега може да го пропушти осминафиналето на Лигата на шампионите против Баерн.

На натпреварот против Монпелје се повреди и дефанзивецот Серхио Рамос.

Средбата ПСЖ – Баерн ќе се одигра на 14 февруари во 21 часот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

МВР: 240 санкции за брзо возење

Следно

Европската комисија назначи нов координатор за борба против омразата и дискриминацијата кон муслиманите

Latest from Blog