Масакр во Јута: Тела на осумчлено семејство пронајдени во куќа, меѓу нив има 5 деца

1 min read

Телата на осум членови на семејството се пронајдени во куќа во американската сојузна држава Јута, соопштија локалните власти. Меѓу жртвите има пет деца.

Потенцијалниот мотив за убиството не е објавен.

Жртвите беа пронајдени во средата со прострелни рани во дом во Енох, град со околу 8.000 жители на 400 километри јужно од Солт Лејк Сити.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Оваа урбана заедница од Карпош ќе добие фасади на зградите и нови паркиралишта

Следно

ЗНМ: Медиумската промоција на МНР со јавни пари е спротивна на забраната за владини кампањи

Latest from Blog