Марсијал на крајот од сезоната заминува во Италија

1 min read

Италијанските гиганти Јувентус и Милан покажуваат сериозен интерес за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал.

Французинот ова лето се врати на „Олд Трафорд“ после позајмицата во Севиља, но и понатаму не добива поголема минутажа од новиот тренер.

„Црвените ѓаволи“ се спремни да го продадат на лето, а најсилен интерес за Французинот покажуваат италијанските гиганти Јувентус и Милан.

Марсијал на лето влегува во последната година од договорот, па „црвените ѓаволи“ за неговата слобода бараат 20 милиони евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Џек Тешеира минатиот јули добил честитка за промоцијата во 102. разузнавачки Винг на Националната гарда на Масачусетс  

Следно

Граѓаните ќе може да ги кажат своите иницијативи за Скопје во новата канцеларија на улица Македонија

Latest from Blog