Малолетничка касната од куче во Радишани

1 min read

Во текот на вчерашниот ден малолетно девојче било каснато од куче.

– На 07.02.2023 во 10.10 часот во Полициската станица Чаир, Ж.Р.(39) од Скопје пријавила дека во населбата Радишани нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник, информира МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Од под урнатините спасен маж 59 часа по земјотресите во Туркије

Следно

Во Газиантеп спасени 18-месечни близнаци 40 часа по разорните земјотреси во Туркије

Latest from Blog