Мајка и 7 деца починаа во пожар што избувна во Франција

1 min read

АНКАРА (АА) – Мајка и нејзините 7 деца, на возраст од 2 до 14 години, ги загубија животите во пожар што избувна во куќа во град сместен во францускиот департментот Ен во регионот Пикардија, пренесува Анадолу.

Според веста што ја објави француското радио РТЛ, пожарот избувнал во домот на 9-члено семејство во градот Шарли на Марна во департментот Ен.

Во пожарот животот го загубија мајката и нејзините 7 деца на возраст од 2 до 14 години.

Во болница е пренесен таткото кој се здобил со потешки изгореници на повеќе делови од телото.

На местото на несреќата пристигнале пожарникари и екипи на жандармеријата.

Властите започнаа истрага за откривање на причинита кои го предизвикале пожарот.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Нов земјотрес со интензитет од 7,6 степени ја потресе турската област Кахраманмараш

Следно

Приватните превозници нема да блокираат, на повидок договор со Град Скопје

Latest from Blog