Лев, Покетино и Вилаш-Боаш кандидати за селектор на белгиската репрезентација

1 min read

Три светски познати фудбалски имиња се кандидатите за функцијата селектор на белгиската репрезентација.

Белгиската фудбалска асоцијација денеска и утре ќе одржи состаноци на кои ќе се разговара за имињата на потенцијалните кандидати за функцијата селектор на националниот тим. Некои од нив се веќе познати.

Така, според „Хет Ниусблад“, тамошната федерација ги разгледува опциите со назначувањето на Јоаким Лев, Маурицио Покетино или Андре Вилаш-Боаш. Никој од нив сега нема ангажман.

Франк Веркаутерен може да стане технички директор на репрезентација, а за оваа позиција конкурира и поранешниот дефанзивец на Барселона, Томас Вермален.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Струмичанец претепан од две лица во Кисела Вода

Следно

Двајца малолетници од Арачиново претепани на автобуска постојка

Latest from Blog